top of page

"ЛИТВА: ІСТОРІЯ УСПІШНОГО ВИБОРУ"

Умови участі, інструкції та основні визначення.

Дипломатичне стажування - Єврошкола «Литва: історія успішного вибору» - відбувається в місті Вільнюсі в рамках проекту «Місяць Литви в Україні» при підтримці МЗС Литовської Республіки та МЗС України.

 

«Місяць Литви в Україні» – це проект із нагоди першого в історії головування Литовської Республіки в Раді ЄС. Ця тривала кампанія покликана привернути увагу українського суспільства до культури й традицій нашого одного з найближчих європейських сусідів.  Цілями проекту є популяризація Литви в Україні, поглиблення українсько-литовських відносин, сприяння інтеграції України до європейського простору. Важливою складовою проекту є ключова й виняткова інформація, яку отримують учасники, про можливості навчання, бізнесу та туризму в Литві.



Єврошкола «Литва: історія успішного вибору» – це освітньо-культурна поїздка до Литовської Республіки в форматі дипломатичного стажування, програма якого розроблена з адміністраціями кращих ВНЗ Литви та України спеціально для студентів-міжнародників. Завданнями Єврошколи є набуття учасниками практичних знань у сфері міжнародних відносин і європейської інтеграції, зміцнення їх спроможності ефективно діяти в умовах нестабільності політичних і економічних процесів, розширення ділових і культурних зв’язків між Україною та державами-членами ЄС. Проведення Єврошкіл у Литві забезпечується за безпосереднього сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні та Посольства України в Литві, які виступають партнерами проекту. В 2014-2017 рр уже взяли участь у Єврошколі в Литві понад 350 українців та зокрема студентів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дипломатичної академії при МЗС України, Центрального європейського університету, Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету культури та мистецтв, факультетів міжнародних відносин Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського університету права НАН України, Ужгородського національного університету, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного університету "Острозька академія", Харківського національного університету імені Василя Каразіна, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Національного університету "Одеська юридична академія", Житомирського державного університету імені Івана Франка, Одеського національного університету імені Іллі Мечнікова, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Донецького національного університету, Криворізького національного університету та Тернопільського національного економічного університету.

 

Чому історія успішного вибору? З 1991 року Литва пройшла шлях від країни радянського табору до держави, яка отримала право головувати в Раді ЄС. Цей непростий шлях базується на свідомому виборі литовського народу, активній позиції громадянського суспільства, вмілій і цивілізованій народній дипломатії. Крім того, саме у Вільнюсі відбувся останній саміт «Східного партнерства», на якому визначалося майбутнє України в Європі – вибір, успішність якого залежить від нас усіх.

 

Період XV (ювілейної) Єврошколи: 04-08 липня 2017 року (5 днів/4 ночі)

 

Учасниками Єврошколи можуть бути:

 

- студенти українських ВНЗ, які навчаються або мають зацікавленість у сфері міжнародних відносин, європейської інтеграції, суміжних спеціальностей, незалежно від форми та року навчання;
- випускники та викладачі українських ВНЗ, факультетів і кафедр міжнародних відносин та європейської інтеграції, а також суміжних спеціальностей;
- здобувачі, аспіранти, докторанти, проблематика дисертаційного дослідження яких перетинається з тематикою освітньої поїздки;
- журналісти українських ЗМІ, які висвітлюють питання міжнародних відносин та європейської інтеграції.
 
 

Вимоги до кандидатів:

 

- бути громадянином України або мати офіційний дозвіл на проживання в Україні;
- проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення Єврошколи (не стосується тих, хто не потребує оформлення візи до ЄС);
- мати чинний закордонний паспорт або проїзний документ дитини з терміном дії мінімум до листопада 2017 року на момент оформлення візових документів у Посольстві Литви (не приймаються паспорти з подовженим терміном дії);
- не мати в минулому проблем із імміграційними органами ЄС;
- дотримуватися програми Єврошколи та обмежень, передбачених імміграційним законодавством ЄС.
 

Програма Єврошколи включає в себе комбінацію робочих заходів, презентацій і нарад із центральними та місцевими органами влади, зустрічі з відомими політиками, представниками дипломатичного корпусу, навчальних закладів, засобів масової інформації, панельну дискусію з європейськими міжнародниками, а також оглядові екскурсії найбільш визначних історичних і культурних місць, єврошопінг, участь в урочистих і святкових заходах.

 

Єврошкола відбувається за координації представників організаторі, які супроводжують делегацію впродовж усього часу освітньо-культурної поїздки в форматі 24/7. У разі необхідності, всім учасникам надається офіційний лист до керівництва ВНЗ та/або роботодавців щодо отримання тимчасового звільнення від навчального процесу чи роботи на період поїздки до Литви.

 

Робочі мови: українська, англійська, російська.

 

Сертифікат учасника Єврошколи. По закінченню дипломатичного стажування кожен отримує європейський сертифікат учасника Єврошколи в форматі 4-5 ECTS credits за підписами Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Литві, а також англомовний додаток за професійним спрямування, що стане підставою для зарахування підвищення кваліфікації за кордоном, проходження практики та отримання наукового ступеню.

 

Рекомендація від МЗС. За результатами дипломатичного стажування найбільш активні учасники Єврошколи отримують офіційний письмовий рекомендаційний відгук за підписом представника керівного складу МЗС Литви.

 

Групове оформлення Шенгенських мультивіз за новою консульською процедурою ЄС і без жодних співбесід забезпечують організатори Єврошколи. Учасники Єврошколи отримують шенгенські багаторазові мультивізи тривалістю до 3-х років без оплати консульського збору, рішення щодо чого приймає консул. Адміністрації ВНЗ та роботодавці надають супроводжувальний лист на групу своїх учасників.

 

Вартість участі в Єврошколі складається з внесків Посольства Литви в Україні, Вільнюського університету, організаторів дипломатичного стажування та кожного учасника. 

 

Детальна інформація про організаційні та фінансові умови, а також зразки необхідних документів надсилаються кожному електронною поштою після попередньої on-line реєстрації на цьому сайті.

 

УВАГА! Пріоритетна реєстрація учасників за найнижчого внеску триває до 1 травня 2017 року.

Більше про Єврошколу в Литві можна дізнатися на:

- сайті МЗС Литви та фотоальбомі дипломатичного відомства;

- сайті Посольства України в Литві та зокрема про останню програму;

- сторінці в соціальній мережі Flickr та фотоальбомі.

 

"ЛИТВА Є ПРИКЛАДОМ ШВИДКОЇ ТА ЦІЛЕСПРЯМОВАНОЇ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ З ДОСЯГНЕННЯМ ПОСТАВЛЕНОЇ МЕТИ"

 

 

 

Олександр Лосєвичев,

студент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Шевченка - випускник І Єврошколи "Литва: історія успішного вибору" (3-7 лютого 2014 року)

Дирекція Єврошколи
Якимюк Богдан
Координатор програм
Ткачук Алла
Керівник проекту
Хавщ Соломія
Асистент проекту

Call Us FREE

+38-093-698-7646

Your details were sent successfully!

bottom of page