top of page

"Навчання без міркування – даремне, міркування без навчання – небезпечне"

- Конфуцій

НАВЧАЙСЯ

З НАМИ ВИ ПІЗНАЄТЕ !

Institute of International Relations and Political Science
Institute of International Relations and Political Science (IIRPS) is one of the most prominent social sciences institutions in Central Eastern Europe and the Baltic region. 
 
IIRPS has been present in the academic and political life of Central and Eastern Europe and the Baltic region since its establishment in 1992, has achieved a wide range of academic accomplishments and can boast rich tradition of hosting high level politicians, diplomats and distinguished speakers at its premises. While first focusing mostly on educating the future members of Lithuanian diplomatic corps, the Institute has gradually enlarged its focus to educating people with a wider range of knowledge and capabilities which empower them to work in a range of public administration, non governmental and private institutions, to continue learning in their future carriers. Being the leading institution in the country it has set in its newest Strategic plan the goal of establishing itself as the leading education and research institution in the Baltic region.
Vilnius University
Досить довго цей найстаріший у Східній Європі вуз був єдиним у Литві. У ньому викладали професори і навчалися студенти з усієї Європи. Серед випускників університету - такі знаменитості, як великий польський поет Адам Міцкевич, його співвітчизник Юліуш Словацький, український письменник Тарас Шевченко і білоруський драматург Янка Купала.
 
Комплекс університету будувався декілька сторіч, тому сьогодні тут можна побачити практично всі архітектурні стилі. Будівлі в готичному, ренесансному, класичному і бароковому стилях стоять «упереміш», утворюючи неповторний еклектичний ансамбль. 13 внутрішніх двориків названі іменами прославлених викладачів і студентів.
 
На територію університету можуть потрапити всі охочі за екскурсійним квитком. Також доступні для відвідування декілька будівель, внутрішні дворики, найпрекрасніший костел Святих Іоаннів з дзвіницею, найбільший у країні ботанічний сад і унікальна бібліотека, заснована в 1570 році. В її залах, прикрашених фресками, можна побачити стародавні манускрипти і рукописи, в тому числі найпершу литовську книгу Катехезіс.
Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Lithuania
Литовська держава представлена у багатьох міжнародних організаціях. У 1991 році Литва вступила до ООН і ОБСЄ, в 1993 році стала членом Ради Європи, згодом стала членом СОТ. Головна мета зовнішньої політики Литви — збереження дружніх відносин із сусідніми державами та інтеграція до європейських та євроатлантичних структур. Якщо з виконанням першого завдання виникають подекуди певні труднощі, особливо це стосується литовсько-російських та литовсько-белоруських відносин, то завдання євро- та євроатлантичної інтеграції Литви успішно виконані: 29 березня 2004 року Литва стала членом НАТО, а 1 травня 2004 року — членом ЄС (у 1998—2004 рр. Литва була асоційованим членом ЄС).
 
З-поміж цілої низки економічних і військово-політичних дивідендів, що їх отримала Литва від вступу до ЄС і НАТО, заслуговує на увагу прискорене перетворення Литви на туристичну державу. Цьому сприяє активна реклама туристичних можливостей країни інформаційно-туристичними центрами, створеними литовським Депаратаментом у справах туризму в Берліні, Москві, Гельсінкі, Варшаві, Барселоні тощо.
 
Динамічно розвиваються литовсько-українські відносини, що регулються Договором про дружбу і співробітництво від 8 лютого 1994 року. Під час Помаранчевої революції в Україні президент Литви В. Адамкус входив до групи міжнародних посередників і був одним з ініціаторів проведення "круглого столу" між владою і опозицією в Україні. Нині Литва є одним з активних прибічників вступу України до ЄС і НАТО. Надання такої підтримки Україні є складовою сучасної геополітичної доктрини Литви, одним з важливих елементів якої є сприяння інтеграції до Північноатлантичного альянсу інших пострадянських держав, передусім України, з тим, щоб не лише кордони держав Балтії були останнім форпостом НАТО на шляху потенційної російської загрози. Адже попри інтенсивний діалог Росія—НАТО офіційний Кремль залишається не лише противником подальшого розширення Альянсу на схід, а й подекуди активно застосовує політичні й економічні важелі для здійснення тиску на Балтійські держави.
Ukraine's Embassy in Lithuania
Дипломатичні відносини між Україною та Литовською Республікою встановлено 12 грудня 1991 року. Посольство України в Литві розпочало свою роботу з серпня 1993 року. Посольство України в Литовській Республіці знаходиться у приміщенні, яке було придбано у власність України в липні 1994 р. Першим керівником Посольства України у Литовській Республіці став Ростислав Білодід, який опікувався налагодженням відносин між незалежними і суверенними державами Україною та Литвою, а також реконструкцією придбаної для потреб Посольства будівлі. Згодом Посольство України у Литві очолювали Валентин Зайчук (23.05.2000-29.09.2001), Микола Деркач (27.12.2001-19.01.04), Борис Клімчук (11.02.2004-15.03.08), Ігор Прокопчук (15.03.2008-29.06.10).
 
Посольство України у Литовській Республіці представляє інтереси України в Литві, сприяє розвиткові політичних, економічних, культурних, наукових та інших зв’язків з цією країною, а також захищає права та інтереси громадян і юридичних осіб України, які перебувають на території Литви. Посольство відповідає за розвиток добросусідських контактів між Україною і Литвою на всіх рівнях, у тому числі на найвищому, з метою забезпечення гармонійного розвитку взаємних відносин, а також співробітництва з питань, що становлять взаємний інтерес для двох держав. Посольство виконує також консульські функції.
 
Статус, завдання та функції Посольства визначені Законом України «Про дипломатичну службу», а також Положенням про дипломатичне представництво України в іншій державі. Діяльність Посольства базується на положеннях Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року, міждержавних українсько-литовських договорів, а також законодавства України та Литви.
 
Станом на кінець 2010 р. співробітництво між Україною та Литвою регулюється 122 двосторонніми документами, серед яких 5 міждержавних, 27 міжурядових та 39 міжвідомчих угод, 2 документи про міжпарламентське співробітництво, 17 двосторонніх документів про міжрегіональне співробітництво. Активний діалог на політичному рівні та розвиток співробітництва в усіх сферах сприяли виведенню відносин між Україною та Литвою у 2008 році на рівень стратегічного партнерства. У ході візиту Президента України до Литви 14 жовтня 2010 року було підписано Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2011-2012 роки, яка слугуватиме планом подальшого співробітництва між обома державами на ближчу перспективу.
Lithuanian Parliament
 
Seimas is an assembly, convention or congress of public representativesn the course of the development of the Lithuanian State, the word seimas acquired the meaning of a parliament.
 
The Seimas was the supreme legislative body of the Grand Duchy of Lithuania, of the Republic of Two Nations (Rzeczpospolita), and the inter-war Republic of Lithuania. It is the supreme legislative body of the Republic of Lithuania now.
 
A person elected to the Seimas is called a Member of the Seimas. The phrase Seimą nešti (to carry the Seimas) and its synonym seimauti in Lithuanian folklore texts means to negotiate at a meeting.
 
Seimas is also when storks are in a flock before leaving for the south in autumn. E.g. "The long-legged carry the seimas - autumn has come".
 
Seiminis miestas (seimas-town) used to mean the town where a parliament sat.
 
Presidential Palace
Президентський палац - це офіційно визнана резиденція Президента Литовської Республіки. Розкішний палац знаходиться в столиці Литви - місті Вільнюс. Він побудований на площі Сімонаса Даукантаса, названої в честь імені випускника Вільнюського університету, який першим написав історію Литви литовською мовою. Площа має особливо урочистий вигляд завдяки оформленню в стилі бароко. Починаючи з 16 століття, в будівлі Президентського палацу була розташована резиденція вільнюських єпископів.
 
 
Будівля має форму прямокутника з трьома ризалітами. На площу виходить головний фасад будівлі, але фасад, що виходить у двір, також особливо урочистий. Ризаліти, представлені на головному фасаді, пов'язані доричними колонами в один ряд. Внутрішній устрій палацу являє собою розташування кімнат по коридорній системі на першому поверсі. Другий поверх зберігає в собі характерну для палаців даного роду анфіладну систему приміщень. У палацу постійно виставлена ​​варта, яка змінюється о 6:00 вечора.
 
Vilnius Municipal Government
Vilnius is the capital of the Republic of Lithuania and the largest administrative heart with all major political, economic, social and cultural centres. Lithuania is a member of the EU, it borders the Baltic Sea, Latvia, Belarus, Poland and Russia (Kaliningrad). Vilnius is in the South East of the country.
 
Current area of Vilnius is about 400 square km. Buildings cover 29.1% of the city and the remaining area is prevailed with the greenery (68.8%) and waters (2.1%).
 
History reveals that Vilnius was first mentioned in 1323 by the Grand Duke Gediminas, who sent numerous letters to Western Europe inviting traders and craftsmen of all nationalities and religious confessions to settle in the city. Now Vilnius is the largest city in the country, with the population of approximately 560 thousand, according to the data of 2001-2009. Ethnically Vilnius community comprises 57,8% of Lithuanians, 18,7% of Poles, 14% of Russians, 4% of Byelorussians, 0.5% of Jews and the remaining 5% of other nationalities.
 
The Old Town, historical centre of Vilnius, is one of the largest in Eastern Europe (360 ha). The most valuable historic and cultural heritage is concentrated here. The buildings in the Old Town—there are about 1.5 thousand of them—were built in a number of different centuries, therefore, it is a mixture of all European architectural styles. Although Vilnius is often called a Baroque city, here you will also find masterpieces of Gothic, monuments of Renaissance, Neoclassicism and other styles. The main sights of the city are the Gediminas Castle, the Cathedral Square—symbols of the capital—and the historic centre, the Old Town of Vilnius, which in 1994 was inscribed on the UNESCO World Heritage List.
 
In 2009, at the same time as Linz (Austria), Vilnius was a European Capital of Culture. Vilnius has always been a multicultural city. With its intense cultural life, leafy, quiet, compact and clean environment and excellent tourism infrastructure, Vilnius can be a snug place for everyone.
 
Europe Information Center
The EU is a unique economic and political partnership between 28 European countries that together cover much of the continent.

The EU was created in the aftermath of the Second World War. The first steps were to foster economic cooperation: the idea being that countries who trade with one another become economically interdependent and so more likely to avoid conflict. The result was the European Economic Community (EEC), created in 1958, and initially increasing economic cooperation between six countries: Belgium, Germany, France, Italy, Luxembourg and the Netherlands. Since then, a huge single market has been created and continues to develop towards its full potential.

As it continues to grow, the EU remains focused on making its governing institutions more transparent and democratic. More powers are being given to the directly elected European Parliament, while national parliaments are being given a greater role, working alongside the European institutions. In turn, European citizens have an ever-increasing number of channels for taking part in the political process.
bottom of page